اظهار نگرانی پادشاه اردن از لغو تحریم های ایران

در حالی که کشورهای غربی در ازای به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران آماده رفع تحریم‌های این کشور هستند، عبدالله دوم پادشاه اردن از آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش نون و آب به نقل از فارس، در حالی که کشورهای غربی در ازای به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران آماده رفع تحریم‌های این کشور هستند، عبدالله دوم پادشاه اردن از آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران ابراز نگرانی کرده است.

وی که به واشنگتن سفر کرده، در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفت: «موضوع برداشته شدن تحریم‌ها و آزادسازی اموال بلوکه شده ایران باعث نگرانی‌ ما در منطقه و فراتر از آن شده است.»

عبدالله دوم افزود: «باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده چه اتفاقاتی به وقوع خواهد پیوست و چطور آن‌ها را نسبت به سوءرفتارهایی که ممکن است رخ دهد،‌ پاسخگو نگه می‌داریم.»

مقامات ایرانی و غربی می‌گویند اجرای تعهدات ایران ذیل توافق هسته‌ای ظرف امروز و فردا به پایان می‌رسد و تحریم‌های تهران عملا از اوایل هفته آینده رفع می‌شوند. پیش از این هم چند کشور عربی دیگر از جمله عربستان، نسبت به رفع تحریم‌ها ابراز نگرانی کرده بودند.

اظهار نگرانی پادشاه اردن از لغو تحریم های ایران