ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در اصفهان

شهردار اصفهان از احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در اصفهان خبر داد و گفت: این پروژه اصفهان را به پایتخت انرژی خوشیدی جهان تبدیل خواهد کرد.

مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به حرکت اصفهان به سمت انرژی‌های پاک اظهار کرد: در همین راستا بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا در اصفهان احداث می‌شود.

به گزارش فارس و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، وی با اشاره به شرایط مساعد اقلیمی اصفهان برای تولید انرژی خورشیدی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده در همایش «فرصت‌های سرمای‌گذاری شهر خلاق اصفهان» با مشارکت‌کننده آلمانی، نیروگاه یک‌هزار مگاواتی خورشیدی در منطقه سجری اصفهان احداث خواهد شد.

شهردار اصفهان ادامه داد: در فاز نخست بهره‌برداری از این نیروگاه ۱۵۰ مگاوات برق تولید خواهد شد.

جمالی‌نژاد بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود با تولید این میزان انرژی، سالانه از پراکنده شدن حدود ۲۵۰ هزار تن دی‌اکسیدکربن در هوای اصفهان جلوگیری شود.

شهردار اصفهان در ادامه بیان داشت: در صورت اجرای کامل طرح تولید یک هزار مگاوات برق در نیروگاه مزبور، تمام ساکنان شهر اصفهان می‌توانند تحت پوشش انرژی پاک قرار بگیرند و این پروژه نه تنها بزرگترین نیروگاه خورشیدی در سطح دنیا به‌شمار خواهد رفت بلکه اصفهان را به پایتخت انرژی خورشیدی جهان تبدیل خواهد کرد.

ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در اصفهان