آموزش خدمات گردشگری به پلیس و رانندگان کشور

عضو کمیته سیاستگذاری کنوانسیون راهنمایان تور در سال 2017 گفت: به دلیل اولویت نیروهای آموزش دیده بر امکانات سخت افزاری در گردشگری، به زودی تعدادی از رانندگان و نیروی پلیس آموزش خدمات گردشگری می‌بینند.

بنفشه فراهانی اظهار داشت: اگرچه داشتن هتل و امکانات سخت افزاری برای توسعۀ گردشگری خیلی مهم است اما داشتن نیروهای آموزش دیده که کارشان را خوب بلد باشند چه بسا مهمتر است.

وی تصریح کرد: ایران درسال 2017 میلادی میزبان کنوانسیون لیدرهای تور (راهنمایان گردشگری) جهان است و انجمن صنفی راهنمایان گردشگری این میزبانی را به عهده دارد.

عضو کمیته آموزش کنوانسیون لیدرهای تور در ایران در گفت و گو با ایرنا افزود: برای برگزاری این میزبانی، برنامه ریزی خاصی کرده‌ایم و تصمیم داریم همزمان با برگزاری این کنفرانس، آموزش راهنمایان گردشگری ایرانی را هم داشته باشیم.

فراهانی ادامه داد:از آنجا که به اندازه کافی مدرس خبرۀ آموزش گردشگری با تحصیلات مرتبط در ایران نداریم، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با یک مجموعه آموزشی به توافق رسیده است که مباحث آموزشی مهمی را از طریق وبسایت مشخصی ارائه کند که ضبط کلاس های آن نیز شروع شده است.

عضو هیات مدیرۀ اولین کنفرانس بین المللی برند گردشگری ایران، گفت:آموزش مهمترین رکن خدمات صنعت گردشگری است و نادیده گرفتن آن و پرداختن صرف به ساخت هتل و امکانات که لازم نیز هست به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی نیازهای گردشگران خارجی باشد و ناآگاهی نیروهای خدمات دهنده سبب می‌شود اگر میهمانان حتی در هتل پنج ستاره هم اقامت داشته باشند از سفر و اقامتشان ناراضی باشند.

آموزش خدمات گردشگری به پلیس و رانندگان کشور