دومین نشست  دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با اصحاب رسانه
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر ،دبیر سی و چهارمین جشنواره در ادامه به رونمایی از مجموعه برتر جشنواره فیلم فجر در ادوار مختلف اشاره کرد و گفت: مجموعه ای از آثاری که موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره در ادوار مختلف شدند در مراسمی در موزه سینما رونمایی خواهد شد. 

حیدری یادآور شد:البته نسخه برخی فیلم ها در این مجموعه وجود ندارد که به دلایل فنی بوده است ،همچنین فیلم های ماندگاری که در سینمای ایران دوبله شده نیز در مراسمی رونمایی خواهد شد و این مهم به دلیل توجه بیش از پیش به دوبله سینمای ایران و شهرت دوبله سینمای ایران در دنیا است ، وی تاکید کرد: رونمایی از این مجموعه ها بهانه ای برای تقدیر از پیشکسوتان دوبله سینمای ایران و نسل امروز دوبله است.

در ادامه 
سید صادق موسوی گفت: امروز برنامه همه سینماها در کاخ جشنواره و در سینماهای مردمی مشخص می شود و تعدادی کارت بی نام در اختیار رسانه ها برای حضور در نشست های خبری برج قرار خواهد گرفت که رسانه ها به صورت چرخشی می توانند این کارت ها را در اختیار خبرنگاران و روزنامه نگاران خودشان برای حضور در نشست ها قرار دهند ، موسوی ادامه داد: منتقدین با کارت های خودشان می توانند در نشست ها حضور داشته باشند.

محمد حیدری در پاسخ به این پرسش که آیا بلیت‌هایی برای خبرنگارانی که کارت ندارند، در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: آقای نوش‌ابادی هم درباره همین موضوع صحبت کردند، از ابتدا اعلام کردیم که با توجه به محدودیتی که در کاخ جشنواره وجود دارد برای دوستانی که نتوانسته‌اند کارت تهیه کنند، این امکان را فراهم می‌کنیم که در دیگر سینماها به تماشای آثار بنشینند. 

موسوی ادامه داد: همان‌طور که آقای نوش‌آبادی گفته این رویکرد وزات ارشاد است که به اهالی رسانه احترام بگذارند، در سال گذشته این تجربه انجام شده و نتیجه مثبتی هم داشته، که خبرنگاران بر اساس نزدیکی به سینماهای نمایش دهنده انتخاب کردند، امسال هم به همین شکل خواهد بود و چنین امکانی برای آن دسته خبرنگارانی که نتوانستند کارت جشنواره داشته باشند، وجود خواهد داشت.
محمد حیدری درباره شهاب حسینی گفت: در مورد شهاب حسینی زیاد صحبت شد. منت بر ما گذاشتند و پذیرفتند تا جایی همراه ما باشند و از یک جایی به بعد هم نپذیرفتند در کنار ما باشند. شهاب حسینی از هنرمندان خوب کشور هستند و با فیلم هایشان در کنار ما حضور دارند.
سید صادق موسوی نیز در ادامه افزود: همه تلاشمان را کردیم تا آنهایی که اهلیت دارند کارت دریافت کنند اما با این حال ما هم ممکن است خطای انسانی داشته باشیم. این فشاری که هم به ما و هم به اصحاب رسانه تحمیل شد و فقط به دلیل برقراری نظم در کاخ جشنواره بود.
حیدری در این خصوص بیان کرد: البته نگران نباشد، امسال آقای غریب پور در کاخ هستند و نمی گذارند چنین اتفاقاتی بیافتد.
گزارش در نون و آب :بهاره احمدی
منبع : www.fajrfilmfestival.com