کافه سینما، محمد بیگی: دوشنبه ساعت 9 بامداد تهران خانه سینما ساختمان شماره دو سکانس بدرقه عمو یدی، پیکر یدالله نجفی صدابردار برجسته سینما و تلویزیون صبح امروز با حضور خانواده ایشان و اهالی سینما تشییع و در خانه ابدیش خانه هنرمندان به خاک سپرده شد.

در این مراسم بسیاری از همکاران دیروز و امروز نجفی در آثار مختلف حضور داشتند و همچنان این اتفاق ناگوار و ناگهانی را باور نداشتند، گفتنی است که پیکر این هنرمند عزیز در قطعه هنرمندان و در مزار مرحوم مسعود بهنام از صدابرداران سینما به خاک سپرده شد که در سال 1391 دار فانی را وداع گفته بود.

اجرای این مراسم بر عهده کامران ملکی عضو هیات مدیره خانه سینما بود و آتیلا پسیانی، حسین و مهدی پاکدل، مسعود رایگان، رویا تیموریان، باران کوثری، رخشان بنی‌اعتماد، جهانگیر کوثری، شهاب حسینی، ساره بیات، ترانه علیدوستی، امیر شهاب رضویان، ابوالحسن داوودی، آرش آصفی، علیرضا شجاع نوری، علیرضا اکبری پایا، محمد رضا غفاری، مهرداد صدیقیان، جمشید محمودی، نیکی کریمی، مهتاب کرامتی، مجید مجیدی و اصغر فرهادی که همانند احمدرضا درویش بعد از این اتفاق حال مساعدی نداشتند، احمدرضا درویش که مدتی زیادی در پروژه رستاخیز با مرحوم نجفی کار کرده بود و اصغر فرهادی هم که چندی پیش با وی برای ساخت فیلم فروشنده همکاری داشت، در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم بسیاری از هنرمندان دیگر به همراه مسئولین سینمایی کشور حاضر بودند همانند، محمد حیدری دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما، علیرضا داد دبیر پیشین جشنواره فیلم فجر که برای تشییع پیکر استاد نجفی به محل خانه سینما آمده بودند.

درادامه این مراسم نظام‌الدین کيایی ازطرف انجمن صدا درسینما قبل از آنکه درباره این اتفاق صحبت کند گفت شاید این دردناک‌ترین سخنانی باشد که در جمع سینماگران برعهده او گذاشته‌اند و گفت: کاش جای من با "یدی" عوض می‌شد، وی که از یدالله نجفی سخن می‌گفت، به این نکته اشاره کرد که مرحوم نجفی صداقت سینما و مردی بزرگ بود.

najafi-1

در این مراسم رضا میر کریمی، رخشان بنی‌اعتماد، مجید مجیدی، مسعود رایگان، رویا تیموریان و باران کوثری دل‌نوشته‌ها و سخنانی را درباره مرحوم یدالله نجفی قرائت کردند.

این مراسم با اقامه نماز بر پیکر یدالله نجفی پایان یافت و پیکر او روی دستان دوستدارانش و پسر وی کسری نجفی تشییع شد.

گفتنی است که مراسم ترحیم یدالله نجفی صدا بردار مطرح سینما و تلویزیون فردا چهارشنبه از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.
 منبع : www.caffecinema.com