تقدیر دبیر جشنواره فیلم فجر از زحمات همسران هنرمند

تقدیر دبیر جشنواره فیلم فجر از زحمات همسران هنرمند

 آماده‌سازی برای مراسم افتتاحیه از ساعت ۶ عصر در تالار وحدت آغاز شد. در این مراسم هنرمندان بر روی فرش قرمز حاضر شدند و مقابل دوربین عکاسان و دیگر رسانه‌های تصویری قرار گرفتند. 

*هنرمندان به شکل گروه‌های کوچک و در کنارعوامل آثاری که در آن‌ها حضور داشتند، حاضر شدند. 
*کارگردانی مراسم بر عهده مجید برزگر بود و در ابتدای آن پرفورمنسی بر اساس شعر مولانا در وصف سیمرغ اجرا شد. در ابتدای مراسم تحویل سال سینمای اعلام شد. 
*احسان کرمی مجری برنامه افتتاحیه اعلام کرد که ریتم این مراسم برخلاف مابقی برنامه‌ها تند خواهد بود. 
*در این مراسم محمد حیدری، دبیر جشنواره با سبد گلی وارد سالن شد و پرفورمنسی را برای حضار اجرا کرد. 
*کرمی نیز درباره این نوع از سخنرانی و صحبت حیدری گفت باید این موضوع را تفاوت بزرگ این جشنواره با سال‌های قبل دانست. 
*برای بخش بزرگداشت‌ها احسان کرمی از مهناز افشار دعوت کرد که باهم اجرای مشترکی داشته باشند که این اجرا بیشتر بار فضای طنز برنامه را بر عهده داشت. 
*فاطمه معتمد آریا که برای بزرگداشت محمد مهدی دادگو آمده بود، در بخشی که از همسرش صحبت شد، گریه‌اش گرفت و گفت: من راحت گریه‌ام نمی‌گیرد اما همین که اسم همسرم آمد، گریه‌ام گرفت. 
*حجت اشرف زاده به همراه گروهش دو قطعه از آلبوم «ماه و ماهی» را اجرا کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. 
*در بخش دوم بزرگداشت‌ها بهرام رادان در کنار کرمی قرار گرفت و ادامه اجرای برنامه را بر عهده داشت. 
*داوود کیانیان در بخش بزرگداشت رضا کیانیان از فاطمه معتمد آریا دعوت کرد که این جایزه را به رضا کیانیان بدهد، از این جهت که او بازیگر بین‌المللی سینمای ایران است و از این حیث معتمد آریا رکوردار حضور بر صحنه افتتاحیه جشنواره بود. 
*در برنامه بزرگداشت تیموریان نیز او شعری از حافظ را با صدای خودش خواند و گفت: من هرگز اتفاق نیفتاده که شعری از حافظ را با صدای بلند بخوانم، اما این بیت از حافظ همیشه بر روی زبانم است: «ما ز یایران چشم یاری داشتیم/ خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم
*همچنین در این مراسم کاتالوگ جشنواه نیز رونمایی شد که تفاوت ظاهری بسیار زیادی با سال‌های قبلی داشت و مانند حلقه فیلم‌های آنالوگ بود.

 

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، مهناز افشار از علی جنتی و مریلا زارعی برای تقدیر از مهدی فخیم زاده دعوت کرد تا به روی سن بیایند. 

بزرگداشت مهدی فخیم زاده در جشنواره فیلم فجر برگزار شد

در ابتدای بزرگداشت فخیم زاده مریلا زارعی گفت: این دهه مبارک را به همه تبریک می گویم بسیار خوشحالم برای این بخش به روی صحنه دعوت شدم. فخیم زاده استاد من و کارگردان بزرگ سینما افتخار کار با او در ابتدای راه را داشتم. حدود یک سال کار هر روز. خوشا به حال بازیگری که با چنین کارگردانی کار کند. بعد از گذشتن بیست سال وقتی حس می کنم دارمکم میاورم به گنجینه های آن روز رجوع می کنم. فخیم زاده به ما یاد داد که برای ماندن در سینما باید بازیگر خوبی باشیم. و بازیگر خوب بودن از شناخت خودت شروع می شود این اعتماد به نفس را او به ما داد.
در ادامه علی جنتی گفت: با سلام به همه حضار، ما امشب بیشتر آمدیم که عرض ادب کنیم و تجدید دیدار با کسانی که به آنها عشق می ورزیم. در طول سال کمتر فرصت پیدا می کنیم که با شما دیدار داشته باشیم. آغاز دهه فجر و جشنواره فیلم فجر را تبریک می گویم. وزیر ورزش و جوانان و وزیر تعاون به این جمع ملحق شدند برای این که بگویند دولت تدبیر و امید با همه وجود در کنار سینماگران ایستاده است. خوشحالم که می بینیم سینما یایران روز به روز در حال تکامل است. در این مناسبت تقدیر و تشکر کنم از همه تلاش هایی که فخیم زاده از ابتدای زندگی شان تا به امروز در حوزه سینما کار و تلاش کردند. ما آدم های سیاسی بودیم کمتر می رسیدیم بعضی از سریال ها و فیلم ها را ببینیم یکی از سریال های خوبی که از ابتدا تا پایانش می دیدم سریال خواب و بیدار بود. این سریال برای من خیلی جذاب بود. سریال ولایت عشق از نیمه راه آمدند و کارگردانی آن را برعهده گرفتند. یک شخصیت همه فن و حریف، بازیگر، کارگردان، شاعر، نوازنده، بدلکار و رزمی کار .
مهدی فخیم زاده نیز در مراسم بزرگداشت خود گفت: قرار بود که از ابتدا آقای حیدری شرط کرد با خانمم بالا بیایند. متاسفانه خانم من تازه پایش را عمل کرده و نمی تواند از پله ها بالا بیاید. وقتی آقای حیدری به من زنگ زد، گفتم چه بزرگداشتی من هنوز بزرگ نشدم. هنوز صدای توپ میاد من می پرم در کوچه و گل کوچیک بازی می کنم. متشکرم از خانم زارعی مطالبی فرمودند که من بی تقصیرم. او خودش از ابتدا هنرپیشه با استعدادی بود. او یکی از کسانی بود که از ابتدا با اسب به راحتی کنار آمد. از آقای جنتی هم متشکرم.
متن لوح همسر مهدی فخیم زاده را مریلا زارعی خواند و مهناز افشار این لوح را تقدیم همسر وی کرد.

بزرگداشت محمد مهدی دادگو در جشنواره فیلم فجر؛

توجه به خانواده برایم بسیار قابل توجه است

برای تقدیر از محمد دادگو تهیه کننده سینما از حجت‌الله ایوبی و فاطه معتمدآریا دعوت شد که بر روی صحنه حاضر شوند و محمد مهدی دادگو به همراه همسرش مهوش مدرسی بر روی صحنه حاضر شد. 

فاطمه عتمدآریا گفت: خوشحالم زیر سایه بزرگان سینما ایستاده‌ام، کسانی که سینمای علمی و خردمندانه را به من یاد دادند. از نظر من ایشان جز نوابغ سینمای ایران هستند و سایه‌شان همیشه بر سینمای ما هست. دانش ایشان خردمندانه است و من یاد گرفتم که سینما علم و هنر و مهر است.
وی همچنین افزود: چقدر خوب است که برای خوشحالی کنار یکدیگر هستیم، در این شرایط است که احساس امنیت می‌کنیم. 
ایوبی نیز در همین زمینه عنوان کرد: در همان روزهای اولی که من در مسند کار قرار گرفتم، کارگروه‌های زیادی را با هم گذاشتیم و مسائل مختلف سینمای ایران را بررسی کردیم و ایشان همیشه استفاده از خرد جمعی را در کارشان اصل می‌دادند. 
دادگو نیز تاکید کرد: من اگر بخواهم حرف بزنم باید به اندازه سی سال حرف بزنم، اما باید بگویم که من از آئین بزرگداشت خوشم می‌آید؛ چون آئین نام نوه اول من است و بزرگداشت خیلی خوب است و اهالی هنر از اینکه دیده شوند همیشه راضی هستند. البته این بزرگداشت از من گذشته و من آن‌را حسن ظنی از طرف حیدری می‌دانم.
وی ادامه داد: بعضی افراد هستند که وقتی در مصدر کاری قرار می‌گیرند، اعتبار پیدا می‌کنند، اما برخی خودشان هستند که به میزشان اعتبار می‌دهند، دکتر ایوبی که من زیاد او را نمی‌شناسم، از نظرم کسی است که به هر جا و هر پستی که قرار می‌گیرد اعتبار می دهد و باید بگویم توجه به خانواده برایم بسیار مورد توجه بود و این ابتکار را خیلی می پسندم که دوست دارم ادامه پیدا کند. دادگو تاکید کرد: کار هنر و سینما پشتوانه و عقبه‌ای دارد که حتما به خانواده بر می‌گردد و نباید از آن غافل شد. از مصائب و مشقات همسران هنرمندان نباید غافل شد.
او در پایان از احمد حامد، همسر معتمد آریا هم تقدیر کرد که در روزگار سختی این هنرمند در کنار او بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیعلی جنتی : سینمای ایران به هیچ وجه ورشکسته نیست / موقعیت ممتاز هنرهفتم در پسابرجام

سینمای ایران به هیچ وجه ورشکسته نیست / موقعیت ممتاز هنرهفتم در پسابرجام

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سینمای ایران گفت: این عبارت را که گاهی گفته می‌شود «سینمای ایران صنعتی ورشکسته است» را به هیچ عنوان قبول ندارم. در یک صنعت هنریِ ورشکسته این همه علاقه‌مند و تولیدِ بدیع معنا ندارد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر علی جنتی شامگاه یکشنبه در آیین افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در تالار وحدت، اظهار داشت: بسیار خشنودم که بارِ دیگر در این شبِ عزیز و به یادماندنی و تقارنِ خوش یمنِ آغازِ جشن های پیروزی انقلاب اسلامی با سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در میان شما هستم تا شاهدِ مراسمِ گشایشِ یکی از معتبرترین جشن های هنری کشور ما باشیم. 
عضو شورای عالی سینمای کشور، به جایگاه جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: این رویداد فرصتِ کم نظیری است برای ارتباط هنرمندان با یکدیگر و هنرمندان با مردم و مخاطبان است، رویدادی ویژه و بی نظیر برای سینمای ایران و صاحبانِ اصلی آن که سینماگران هستند.

جشنواره سی وچهارم دولت تدبیر و امید متولد و بالیده است
عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: جشنواره سی و چهارم را می توان جشنواره ای دانست که فیلم های آن در دولت تدبیر و امید متولد و بالیده است و تفاوتِ محسوسی با جشنواره های گذشته دارد. 
وی تاکید کرد: سینما در جهانِ امروز، نمادِ قدرت نرم و هوشمندی و نگاه ما به توسعه سینما نگاهی به آینده است؛ با چنین نگاهی سیاست های سینمایی این دوران طراحی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به مهم ترین رویدادهای دو سال گذشته نیز در عرصه سینما اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار بیش از 200 فیلم متقاضی حضور در جشنواره بودند و تا کنون چنین استقبالی در هیچ دوره ای وجود نداشته است.

سطح کلان و سیاست های سینمایی امیدوارتر رو به جلو
به گفته وی این نکته بیانگر آن است که سینمای ما از تحولات به وجود آمده در سطح کلان و سیاست های سینمایی امیدوارتر از همیشه رو به جلو حرکت می کند و این در حالی است که تنها بیش از 30 فیلم با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده و تهیه کننده بقیه فیلم ها بخش خصوصی یا نهادهایی غیر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: این یکی از آمالِ دیرینه ما در اقتصاد خلاق و صنایع فرهنگی بود که بخش خصوصی با تمامِ ظرفیت در حوزه های فرهنگی هنری سرمایه گذاری کند و اینک شاهد بارقه های این جریانِ سازنده هستیم.

سینمای ایران به هیچ وجه ورشکسته نیست
جنتی تصریح کرد: این عبارت را که گاهی گفته می شود «سینمای ایران صنعتی ورشکسته است» به هیچ عنوان قبول ندارم. در یک صنعت هنریِ ورشکسته این همه علاقه مند و تولیدِ بدیع معنا ندارد. 
وی با اشاره به پویایی، نشاط، نو شدن سینما، گفت: خانه سینما فعال است، مشکلات مربوط به سالن­های نمایش تا حدود زیادی برطرف شده و گیشه­ها هم رونق گرفته­اند. آشتی مردم با سینما دیگر یک آرزو نیست بلکه یک واقعیت است. امسال 650 میلیارد ریال فروشِ گیشه تا پایان دی ماه سال جاری امید آفرین است.
عضو شورای عالی سینما همچنین بابیان اینکه در دو سال گذشته فعالیت های سازنده ای در حوزه سینما انجام پذیرفت و توفیق های ارزشمندی نیز حاصل شده است گفت: شکیل «گروه هنر وتجربه» و «گروه کودک و نوجوان»، تاسیس «مدرسه ملی سینمای ایران» که از سال 95 پذیرش دانشجو خواهد داشت، از جمله این اقدامات مهم است.
جنتی در ادامه توضیح فعالیت های سینمایی کشور گفت: نمایش اختصاصی فیلم برای اساتید جامعه شناسی و نمایش اختصاصی فیلم برای متخصصان دینی و اساتید حوزه در مرکز اسلامی قم، افزودن 100 پرده سینما به فضای سینمایی کشور، بهسازی بخش قابل توجهی از سالن های سینمایی، ورود قدرتمند بخش خصوصی به عرصه تولید و زیر ساخت و برداشتن گام های بلند به سوی صنعتی کردن سینما از مهم ترین فعالیت های سازمان سینمایی در دو سال گذشته است.

آغاز به کار شبکه وی او دی(VOD)
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به عنوان یک خبر خوب برای اهالی سینما، گفت: پس از یکسال و نیم تلاش به زودی آغاز به کار شبکه وی او دی(VOD)را جشن خواهیم گرفت.
به گفته وی، با راه اندازی وی او دی بسیاری از نگرانی های جوانان خوش ذوقِ مستندساز و تولیدکنندگانِ فیلم های کوتاه و انیمشین برطرف خواهد شد. 
جنتی افزود: وی او دی بستری است که امکان دیده شدن برای همه را فراهم و گردش مالی سینما را چندین برابر خواهد کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: درخواست های متعدد برای تولید فیلم های اجتماعی را نشان از دغدغه فرهنگی اجتماعی کارگردانان و سینماگران متعهد می دانم.
جنتی اضافه کرد: هنرمند در برابر شکاف ها و ناهنجاری های آزار دهنده اجتماعی سکوت کند، دیدن برخی از صحنه ها بر پرده سینما ممکن است نا زیبا و ناراحت کننده هم باشد و حتی اثراتِ نامطلوبی بر برخی طیف ها بگذارد اما دست کم وجدانِ عمومی را نسبت به حقایقِ موجود و وقایعِ زیرپوستی روشن می کند.
عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: ناهنجاری های اجتماعی از نگاهِ تیزبین و ذهنِ خلاق هنرمندِ متعهد دور نمی ماند و به تصویر درمی آید. من نام آن را «دغدغه روشنگرانه سینماگرِ متعهد» می گذارم.
وی افزود: به همین دلیل سازمان سینمایی و دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ساز و کارهای دقیقی برای تعادل در پذیرش، تولید و اکرانِ فیلم ها پیش بینی کرده اند.

جشنواره فیلم فجر، به عنوانِ جشنِ مردمی سینمای ایران
عضو شورای عالی سینما اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر، به عنوانِ جشنِ مردمی سینمای ایران از زد و بندهای سیاسی به دور است. در جشنواره این دوره شاهد افزایش چشمگیرِ تولید فیلم های با موضوع انقلاب اسلامی و ارزش های آن خواهیم بود. فیلم هایی که به موضوعات مهم در روند شکل گیری انقلاب اسلامی، رویدادهای حین و بعد از انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدا و جانبازان و حتی مسائل منطقه ایِ ناشی از انقلاب اسلامی پرداخته اند.

پختگی جشنواره فیلم فجر بعداز سی و چهار دوره
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جشنواره فیلم فجر بعد از سی و چهار دوره وارد دورانِ پختگی خود شده است و از مقررات و ضوابط محکم و دقیقی در بخش های فراخوان، هیئت های انتخاب، هیئت های داوری، و نحوه برگزاری برخوردار است.
به گفته جنتی نکته مهمی که زمینة صیانت دقیق از حقوقِ صاحبان و پدیدآورندگانِ فیلم ها و رای ها را فراهم و ما را در برابر اتفاق هایی که می افتد پاسخگو می کند.

پسابرجام، موقعیت ممتازی برای سینمای ایران 
عضو کابینه دولت یازدهم به زمان و دوره پسا تحریم و پسا برجام هم اشاره کرد و گفت: شرایط مستعدِ پسابرجام، موقعیت ممتازی برای سینمای ایران است؛ از این رو برای بهره برداری از این موقعیت ویژه، انجام تحولات ساختاری در بخش بین الملل سینمای ایران الزامی است.
جنتی تاکید کرد: باید با تشکیل کمیته پسابرجام در حوزه سینما، اقدامات جزیره ای و پراکنده متوقف و برنامه ریزی متمرکز و اقدام موثر و در خورِ سینمای ایران انجام پذیرد.
وی گفت: علاقه مندم از هنرمندانِ فقیدی یاد کنم که امروز در میان ما نیستند اما یاد و آثارشان همواره مهمانِ قلب های اهالی سینماست. آنها که برای ساخت آثارِ به یادماندنی یا ایفای نقش های ماندگار خالصانه از ذره ذره وجود خویش بهره می گرفتند تا بهترین ها را به مخاطب تقدیم کند. از درگاه یکتای بی همتا برای همه هنرمندانِ فقید و درگذشتگانِ عرصة سینما جایگاهی شایسته آرزومندم.

قدردانی از دست اندرکاران جشنواره سی و چهارم فیلم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه از سینماگرانِ گرانقدر و اهالی رسانه به خاطر همراهیِ مجدّانه این رویدادِ هنری قدردانی و تلاش های چند ماهه و بی وقفة رئیس سازمان سینمایی، دبیر جشنواره، هیئت های انتخاب و اعضای ستاد برگزاری را نیز قدردانی کرد.
وی همچنین از ربیعی، وزیر فرهنگ دوستِ تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حمایت های مادی و معنوی، پشتوانه برگزاری جشنواره چهاردهم شدند سپاسگزاری کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: از رییس سازمان سینمایی می خواهم با شرایطی که برای پسابرجام موقعیتی ایجاد شده برای عرضه فیلم ها، تحولات ساختاری بخش بین الملل سینما را سرعت بخشند.
وی تصریح کرد همچنین از اقدامات جزیره ای در جاهای مختلف متوقف و در طراز سینمای ایران برنامه ریزی ها صورت گیرد.
آیین افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر هم اکنون با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری، پیشکسوتان عرصه سینما، جمعی از هنرمندان عرصه سینما و تئاتر و تلویزیون در تالار وحدت تهران در حال برگزاری است.

بزرگداشت رضا کیانیان در جشنواره فیلم فجر برگزار شد

بزرگداشت رضا کیانیان در جشنواره فیلم فجر برگزار شد

بهرام رادان مجری بخش دیگر جشنواره فیلم فجر مهمانان افتتاحیه را دعوت به تماشای کلیپ بزرگداشت رضا کیانیان کرد ،دکتر ربیعی، وزیر کار و تعاون و داوود کیانیان برای تجلیل از رضا کیانیان به روی سن دعوت شدند. 

رضا کیانیان در مراسم بزرگداشتش گفت: با خودم فکر می کردم بسیاری از زندگی ما به شانس مربوط است. وقتی متولد می شویم از کجا می دانیم در چه جغرافیا یا چه خانواده ای متولد می شویم. من شانس آوردم در خانواده خوبی به دنیا آمدم. برادرم، داوود یک گروه تئاتر داشت من خودم را به زور در آن چپاندم و این سرنوشت را پیدا کردم. دیدار با آقای دادگو شانس دیگری بود چون گفت دوباره می خواهم فیلم بسازم ویکی از دلایلش تو هستی. همسرم هم یکی از شانس های دیگر زندگی من است.
وی ادامه داد: داوود من نه سال با رضا تفاوت سنی دارم. در این نه سال پدر و مادرم هر کاری می کردند رضا به دنیا نمی آمد. بعدا باید از خودش بپرسید چرا. دوا درمان می کردند، دعا کردند، حتی جادو هم کردند اما او به دنیا نیامد تا این که زد و او آمد و ما نفهمیدم چه شد که به دنیا آمد. وقتی در شکم مادرم بود، فقط من، مادرم و پدرم خبر داشتیم و او همیشه لگد می زد. مادربزرگم که این لگدها را که می دیدید می گفت زهرا خانم بچه ای که آدم به زور از خدا بگیره، بهتر از این نیست. اما مادرم به شکمش دست کشید و گفت نه مادر رضا جاش تنگ و تاریک برای همین که نا آرومی می کند و رضا از وقتی به دنیا آمد هرگز نتوانست تنگ و تاریک و فضای بسته را تحمل کند و فقط راه خودش را رفت. و اگر جلویش را می گرفتند سعی می کرد در فیلم ها و نوشته ها راه را برای خودش باز کند. مثل این که سینما هم باید چنین تصمیمی بگیرد و فضا را باز کند تا بتواند راه خودش را بازگو کند.
ربیعی گفت: همین چند دقیقه پیش به من گفتند باید از رضا کیانیان تقدیر کنید. مرور کردم و یاد کارهای تئاتری او افتادم. به مثابه مردی برای تمام فصول، مثل خورشید و ماه هم از خورشید تئاتر دارند و هم از ماه. با این که من خیلی دوستش دارم تو سریال کیمیا اینقدر بدجنس هست که حرصم را در می آورد. چه در مختارنامه، کلاه پهلوی و ... هر نقشی که به او دادند به آن نقش هویت بخشی می کند و آن را زندگی می کند. در آژانس شیشه ای تقریبا همکار ما بود. 
داوود کیانیان گفت:تشکر می کنم از کسانی که مرا انتخاب کردند تا توفیق این را داشته باشم که این هدیه را تقدیم رضا کنم. دلیلش این است که من تئاتری هستم و جای من همان جاست. دوست دارم این هدیه را گل بانوی سینمای ایران فاطمه معتمد آریا به رضا کیانیان تقدیم کند.
رویا تیموریان در بزرگداشت خود گفت : سال آینده برای بهرام بیضایی بزرگداشت بگیرید

سال آینده برای بهرام بیضایی بزرگداشت بگیرید

محمد حیدری و ویشکا آسایش برای تقدیر از رویا تیموریان بر روی صحنه آمدند و رویا تیموریان نیز به همراه مسعود رایگان بر روی صحنه آمدند.

 تیموریان با اشاره به اینکه بر روی صحنه تالار وحدت نمایش‌های زیادی را بازی کرده و بارها نیز جلوی دوربین رفته است، عنوان کرد: در این مراسم ها صحبت کردن خیلی سخت می‌شود و جالب است بدانید که وقتی اعلام شد قرار است برای من بزرگداشت بگیرند، برخی از دوستان به دخترهای من زنگ زده بودند و جویای حال من شده‌بودند زیرا فکر می‌کردند حتما اتفاقی افتاده که قرار اسیت چنین برنامه‌ای را برای من بگیرند. 
وی ادامه داد: امشب یکی از شب‌های خوب زندگی من است و از محمد حیدری تشکر می کنم زیرا خاستگاه‌ ایشان مثل من تئاتر است و در این دوره توانستند ارتباط میان گذشتگان و حال و آینده سینمایی‌ها را برقرار کنند. 
تیموریان با بیان اینکه امشب شب اوست، گفت: از همه کسانی که در پروژه های مختلف حتی آب و چایی در دست من گذاشتند تا کسی که در راس امور بودند، تشکر می کنم. از استادانم سمندریان، رفیعی و رکن الدین خسروی. از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد تشکر می‌کنم که در مقابل بی‌احترامی‌هایی که به بانوی سینمای ایران شد، واکنش نشان داد و از همسرم و دخترهای نازنینم بسیار تشکر می‌کنم. 
رایگان نیز اظهار کرد: رویا تیموریان عاشق زندگی است، عاشق مردم است فارغ از رنگ پوست و نژاد. عاشق حرفه‌اش،سینما و تئاتر است. رویا حقیقتی شاد در زندگی من است که باعث شده من قد بکشم و سر بر بالینش بگذارم. 
وی ادامه داد: آقای وزیر دو سال قبل از همین تریبون رسمی گفتم که مهربانی و خوش‌رویی کلید درهای بسته است، امیدوارم سال آینده برای بهرام بیضایی بزرگداشتی برای ایشان به اندازه‌ای که باید باشد، بگیریم.

گزارش در نون و آب : محمد بیگی

 منبع : www.fajrfilmfestival.com