امروزه سردرد و کمردرد و ناراحتی هایی از این قبیل چنان جز لاینفکی از زندگی ما شده اند که کمتر به آنها اهمیت می دهیم و به دنبال راه حل سریع برای برطرف کردن آنها هستیم. ابتدا اجازه دهید یادآوری کنم که دردها نشانه مشکل و ناراحتی در قسمتی در بدن هستند و به عنوان سیستم هشدار دهنده عمل می کنند. اگرچه ما دوست نداریم که در هیچ شرایطی دردی را تحمل کنیم ولی باید به خاطر داشته باشیم که اگر دردها در درون بدن ما اتفاق نمی افتادند ما هرگز از خطرات متوجه بدنمان اطلاع پیدا نمی کردیم، از آنها پیشگیری نمی کردیم و در صدد درمان آنها بر نمی آمدیم. و اگر چنین بود عواقب بسیار وخیمی در انتظار سلامتی ما بود. حالا که به اهمیت دردها در ادامه حیاتمان صحبت کردیم قصد داریم نکات کلیدی را در مورد دردها و انواع آنها با شما در میان بگذاریم نکاتی که ممکن است پزشکان هم با شما در میان نگزارند.

 

پادکست فوق شما را با حذف درد از زندگی آشنا می کند.

امیدواریم از شنیدن آن لذت ببرید.

از شایع‌ترین دلایل مراجعه ما به پزشکان، بروز درد در بدن است. معمولا در این مواقع پزشکان سعی می‌کنند در مقطع اول با تجویز مسکن از دردمان بکاهند. اما نکاتی وجود دارند که با آگاهی از آنها، روند مراجعه و ویزیت دکتر برای ما متفاوت شود. برخی اوقات پزشکان ممکن است نسخه‌هایی برای ما بپیچند که آنقدر که انتظار داریم کارساز نیستند. اما اغلب اوقات خودمان می‌توانیم با روش‌هایی غیر از مصرف خودسرانه دارو، درد را حتی پیش از مراجعه به پزشک بهبود بخشیم.

در این مطلب به نکاتی در همین مورد اشاره شده. مواردی که پزشکتان ممکن است عمداً یا سهواً به شما نگوید، اما در واقع آگاهی از آنها می‌تواند در بسیاری از مواقع از هدر رفتن وقت و پول شما جلوگیری کرده و سلامت شما را بهبود بخشد.

 

مُسکن فقط درمانی دائمی نیست

بسیاری از پزشکان ممکن است بدون توجه دقیق به علل بروز درد، با تجویز مُسکن کار را ساده کنند. اما مصرف داروهای تسکین دهنده، راه درمانی دائمی و سالمی نیست. بهترین پزشکان با شما راجع به علت درد سخن می‌گویند. آنها بررسی می‌کنند که به طور دقیق متوجه منبع و عامل درد را پیدا کنند. اینکه درد درد ناشی از کمبود فعالیت، استرس زیاد و آرتروز است یا دلیل دیگری ممکن است عامل آن باشد


و عوامل دیگر ... که شما همراهان گرامی را دعوت میکنیم تا پادکست فوق را از وب سایت شنوتو، قسمت پادکست های سلامت بشنوید