عکس ها از آرشیو استودیو بُن سای


عکاسی از نوزاد یک تخصص است. نوع جدی از تخصص که ضروری است متصدی انجام این امور توجه و تخصصی آگاهانه نسبت به انجام کارداشته باشد. همچنین نکاتی وجود دارد که لازم است برای یک انتخاب مناسب مد نظر داشته باشیم. موارد زیر لیست کوچکی از این نکات است.

 

 

نکته اول مربوط به پیش از عکاسی است٬ عکاس با تجربه پیش از وقت دهی به مشتری اطلاعاتی در مورد ساعت خواب و تناوب خواب و بیداری نوزاد از والدین کسب می کند و زمان عکاسی را بر مبنای این اطلاعات تنظیم می کند.

عکاسی از نوزادان بیشتر در خواب انجام می شود و بهترین زمان آن از حدود شش روزگی(روز افتادن بند ناف) تا حدود یک ماهگی است. برای نوزادانی که بیشتر اوقات خود را در خواب سپری می کنند عکاسی تا دو ماهگی نیز ممکن است.

 

نکته دوم آگاهی کامل و علمی عکاس نسبت به مفاصل و عضلات کودک است. بسیاری از پوز و فیگور های عکاسی کودک نیاز به قرار دادن کودک در وضعیت هایی دارد که در نظر اول غیر متعارف به نظر می رسد. حرفه ای ها می دانند چگونه این کار را به درستی انجام دهند.

 

 

 

نکته سوم مروبوط به آرام کردن کودک است. عکاسان باتجربه می دانند که رسیدن به یک پروسه ی عکاسی خوب مستلزم صرف زمان و حوصله و مهمتر از آن آگاهی است.

نکته چهارم مربوط به بهداشت و نکات ایمنی است. بدیهی است که پیش از هر چیز لازم است نوزادان در محیطی بهداشتی قرار داده و سپس عکاسی شوند. مجموعه های حرفه ای به صورت مستمر این وسایل را شستشو٬تعویض و یا ضد عفونی می کنند.

نکته پنجم مربوط به دکور و تجهیزات است. عکس های نوزادان معمولا مینیمال هستند. بیشتر تمرکز بر گوهر وجودی نوزادان است و دکور نقش جنبی دارد. استفاده از این تجهیزات سلیقه و ذوق و خلاقیت می خواد. به یاد داشته باشیم ما هم می توانیم با صرف کمی وقت و حوصله با ایده هایی جذاب وسایلی را به همراه ببریم.

 

 

باید بدانیم سادگی و شلوغی هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارند و نتیجه ی کار مهم است.

نکته ششم توجه جدی به سوابق کاری مجموعه هایی است که کار عکاسی از نوزادان را به صورت تخصصی انجام می دهند. به شعار های تبلیغاتی توجهی نکنید و رزومه ی مجموعه ها را به دقت بررسی کنید.

 

 

نکته هفت دیدن نمونه کار استودیو قبل از رزرو قطعی وقت عکاسی است. عکاسی یک موضوع تکنیکی فنی و از طرفی یک موضوع سلیقه ایست٬ گزینه ای را انتخاب کنید که از دیدن نمونه کار هایشان احساس خوبی به شما دست بدهد. طبیعی است که سلیقه شما با هر فرد دیگری متفاوت است و بهتر است انتخابی انجام دهید که نتیجه ی آن رضایت شما باشد نه فردی دیگر.

 

 

نکته هفتم بررسی نرخ و هزینه های عکاسی است. توصیه می شود قبل از عکاسی نسبت به لیست قیمت ها اطلاع لازم کسب کنید. شاید لازم باشد متناسب با بودجه ای که مد نظر دارید انتخاب کنید.

جهت آگاهی بیشتر به سایت استودیو بن سای مراجعه نمایید

www.BonsaiStudio.ir

....