تهران و کرج دوباره لرزید

به گزارش شمانیوز: بامداد امروز زلزله‌ ای به قدرت 4.2 ریشتر، تهران و کرج را لرزاند. این زلزله به فاصله یک هفته از زلزله 5.2 ریشتری در استان‌های تهران و البرز روی داده است.

مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران کانون زلزله بامداد امروز را شهرستان ملارد واقع در استان تهران اعلام کرده است. به گفته این مرکز این زلزله در عمق 12 کیلومتری زمین روی داده است. مرکز دقیق این زمین‌لرزه، 5 کیلومتری ملارد، 7 کیلومتری مشکین‌دشت و 42 کیلومتری تهران اعلام شده است. بر اساس آخرین گزارش ها ستاد مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که مدارس و ادارات تهران امروز دایر است.

براساس اعلام اورژانس کشور در این زمین لرزه 56 نفر هنگام فرار از زلزله یا ترس ناشی از آن مجروح شده و یک مرد 58 ساله به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد. به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، زلزله بامداد چهارشنبه، تأثیری بر روی گسل‌های پایتخت نداشته است. معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور نیز گفت: این زلزله از جمله پس‌لرزه‌های زمین‌لرزه 2.5 ریشتری هفته گذشته در تهران و البرز است. رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که اوضاع در پایتخت در شرایط عادی است.

در پی وقوع زلزله در ملارد، آموزش و پرورش اعلام کرد: مدارس استان البرز امروز تعطیل است و بجز امتحانات سوم متوسطه سایر امتحانات لغو شده ‌است.  همچنین امتحانات داخلی مدارس در شهرستان‌های ملارد و قدس لغو شده‌است. اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: تمامی مدارس شهر تهران امروز چهارشنبه باز هستند و به طور معمول به فعالیت خود ادامه می دهند.

سید جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران اظهار داشت: تاکنون هیچ تماسی با سامانه 125 برای تخریب یا حادثه ای در ارتباط با زلزله نشده است. وی ادامه داد: این زلزله در غرب تهران احساس شده و در تمام تهران احساس نشده است و خوشبختانه هیچ حادثه تخریبی گزارش نشده است. در همین حال کانال تلگرامی محمد علی نجفی شهردار تهران نوشت: طبق اطلاعات دریافتی از سازمان مدیریت بحران، زلزله رخ داده مربوط به گسل مشکین دشت- اشتهارد و پس لرزه زمین‌لرزه هفته گذشته است. زلزله رخ داده هفته گذشته زنگ هشداری برای مدیریت بحران بود و سبب آمادگی بیشتر این ستاد شد.