مواد لازم پودینگ شکلات

شکلات تخته ای

75 گرم

خامه

100 میلی گرم

شکر

1 قاشق غذاخوری

میخک آسیاب شده

نوک قاشق چایخوری

ساقه ی وانیل

1 عدد

ماست خامه دار

75 گر م

زرده تخم مرغ

3 عدد

گردو یا فندق

1 قاشق غذا خوری

  طرز تهیه پودینگ شکلاتی

برای تهیه پودینگ شکلاتی ابتدا در ظرفی مانند پیرکس که بتوان آن را داخل فر گذاشت (ظرف در نیز داشته باشد) شکلات تخته ای را بریزید سپس خامه وشکر و میخک آسیاب شده را اضافه کنید و ساقه وانیل را به وسیله یک چاقو شکاف دهید.

(وانیل اصل بشکل یک چوبه یا غلاف باریک سیاه رنگ است که باید آن را با یک چاقو شکاف داد و با پشت چاقو خمیر درون آن را در آورد و در سس ها یا خمیر ها ریخت. میتوانید از عطاریها خریداری کنید) و مغز یا خمیر درون آن را با ساقه اش به خامه بیفزاییدو در ظرف را بگذارید و با 200 درجه سانتیگراد به مدت 3 دقیقه در فر قرار دهید سپس ساقه وانیل را در بیاورید و مواد را با همزن خوب مخلوط کنید. بعد ماست خامه دار را به مایع بیفزایید و صبر کنید تا مواد سر شود.

زرده های تخم مرغ را نیز به مایع اضافه کنید و 4 فنجان یا قالب در حد فنجان تهیه کنید و یک قلمو را در کمی روغن مایع بزنید و  آن را به کف و دیواره های فنجان بکشید و کمی گردو یا فندوق در هر کدام از فنجان ها بریزید و بعد مایع آماده را روی آنها اضافه کنید و روی آنها را صاف کنید و در دمای 180درجه ساتیگراد 10الی 12 دقیقه در فر قرار دهید. 30دقیقه بعد اجازه دهید پودینگ شکلاتی در حال خودش بماند و به آن دست نزنید. در آخر با نوک یک چاقو پودینگ شکلاتی را از فنجان در آورده و در بشقابی سرو کنید و 1 ساعت تامل کنید تا در یخچال خنک شود و نوش جان کنید. تزیین این دسر را می توانید مانند تیرامیسو انجام دهید.