به گزارش ساعت 24: بارش برف موجب فرو ریختن ده ها متر از سقف کاذب پاساژ فروش مصنوعات چوبی در یافت آباد شرقی شد.

به دنبال بروز این حادثه درساعت ۱۱:۳۵ دقیقه صبح امروز (دوشنبه 9 بهمن) کسبه محل سراسیمه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک فوری کردند که بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاه ۷۰ به محل حادثه اعزام شدند.

داود قلی زاده معاون منطقه ۴ عملیات آتش نشانی که به اتفاق نیروهای عملیات در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار داشت: در بررسی اولیه مشخص شد که براثر سنگینی برف ناگهان قسمتی از سقف کاذب یک پاساژ فروش مصنوعات چوبی به طول ۶۰ – ۷۰ متر ریزش کرد.

وی اضافه کرد: درپی این حادثه به علت شکسته شدن پایه‌های فلزی سقف کاذب، یکی از لوله‌های گازداخل این پاساژ دچار شکستگی شد که به دنبال آن، گاز با فشار زیاد از محل آسیب دیدگی لوله به بیرون نشت کرد.

قلی زاده درمورد عملیات نیروهای آتش نشانی گفت: آتش نشانان بلافاصله با رعایت کامل نکات ایمنی، جریان برق و گاز پاساژ را قطع کردند و سپس با توجه به این که احتمال داشت تمامی سقف پاساژ فروریزد، کلیه مشتریان و همچنین مغازه داران و کسانی که در پاساژ مشغول کار بودند را به بیرون هدایت کردند.

وی اعلام کرد که نیروهای آتش نشانی با رفع نشت گاز و ترمیم موقت لوله آسیب دیده از ادامه نشت گاز جلوگیری کرده و همچنین با نصب نوارهای هشدار دهنده در اطراف پاساژ از تردد افراد ممانعت به عمل آوردند.

معاون عملیات منطقه ۴ آتش نشانی خاطرنشان کرد: در این حادثه خوشبختانه به هیچ کس آسیب و صدمه‌ ای نرسید.